• Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
  •   YouTube teens life

ТОП-7 НАУКОВИХ ВІДКРИТІВ ЗА ОСТАННІ 15 РОКІВ

ТОП-7 НАУКОВИХ ВІДКРИТІВ ЗА ОСТАННІ 15 РОКІВ

За останні п’ятнадцять років вчені досягли значного прогресу в розумінні людського тіла, планети і космосу. Вони вперше сфотографували "чорну діру", створили штучне м’ясо і винайшли надміцний матеріал.

Усі ці відкриття є достатньо складними для усвідомлення їх з першого разу, тому не поспішайте, вчитуйтеся у нові слова і розвивайтеся!

Ми зібрали для вас 7 найбільш яскравих наукових відкриттів.

  

 БІОЛОГІЯ. Штучне м'ясо


5 серпня 2013 року в Лондоні був представлений перший гамбургер, що містить 140 грамів культивованого м'яса. Воно було створено групою професора Марка Поста з університету Маастрихта.
Бургер, на виготовлення якого було потрібно два роки й 325 тис. дол., складався з 20 тис. тонких смуг м'язової тканини корови, вирощених в нідерландській лабораторії.
Кухар Річард Макгоун приготував гамбургер перед телекамерами. Експерти, дієтолог Ханни Рутцер і автор досліджень про майбутнє харчових продуктів Джош Шонвальд порахували, що м'ясо занадто сухе знежирене.

КОСМОС. Телескопу вперше вдалося сфотографувати "чорну діру"

Безпрецедентна фотографія показує надмасивну "чорну діру" в центрі галактики Мессьє-87, яка знаходиться на відстані близько 54 мільйонів світлових років від Землі. Маса "чорної діри" еквівалентна 6,5 млрд сонць.
Хоча зображення дещо розмито, воно показує, як виглядають "чорні діри": темні сфери, оточені світиться кільцем світла.
Вчені десятиліттями бились над тим, щоб зобразити "чорну діру" на камеру. Проблема полягала в тому, що "чорні діри" спотворюють простір-час, через що ніщо не може вирватися з їх гравітаційного тяжіння, навіть світло. Проте, через багато років вченим вдалося зробити фото.

 НАУКА. Штучний інтелект обіграв людини в стратегічну гру Go

У 2015 році програма AlphaGo, розроблена компанією Google DeepMind, виграла матч у професійного гравця на стандартній дошці.
та перемога ознаменувала собою важливий прорив в області II: більшість фахівців зі штучного інтелекту вважало, що подібна програма не буде створена раніше 2020 року.
У березні 2016 року програму виграла з рахунком 4: 1 у професіонала найвищого рангу Лі Седоля.

КІБЕРНЕТИКА. Створено робота з біологічним мозком

КІБЕРНЕТИКА.


У 2008 році вчені з Англії створили, мабуть, першого у світі кіборга - напівживого робота з мозком на основі 300 тис. Щурячих нейронів. Їх виділили з ембріона гризуна, розділили за допомогою спеціального ферменту і розмістили в живильному розчині на пластині розміром 8 см. До отриманого квазімозгу вчені приєднали 60 електродів, які зчитують сигнали з нейронів і передають їх до електронної схеми. Вони ж служать для доставлення в мозок сигналів. Перший робот з біологічним мозком отримав власне ім'я - Гордон, був оснащений платформою для пересування і ультразвуковим сенсором, що сканує місцевість при їзді. Сигнали від нього йдуть у мозок, а утворювані там імпульси й зворотний зв'язок керують рухом.

 МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО. Створено надміцний матеріал графен

Графен - це унікальний за міцністю і багатьом іншим властивостям матеріал, який був вперше отриманий фізиками Костянтином Новоселовим і Андрієм Гейм в 2004 році.
Незвичайність матеріалу полягає відразу в декількох його особливості. По-перше - це другий за міцністю (після карбін) з відомих нині матеріалів. По-друге, графен - чудовий провідник, за допомогою якого можна досягати унікальні електронні ефекти.
Якщо ж, точніше - коли розробники створять повністю графенову батарею, це стане справжньою революцією в енергетиці. Головною проблемою в широкому використанні графену є дорожнеча його отримання і недоліки в технологіях, які поки не дозволяють отримати абсолютно однорідний матеріал. Однак вже зараз число заявок на патенти з використанням графену зашкалило за 50 тис., Тому немає сумніву, що вже в найближчому майбутньому незвичайний матеріал помітно вплине на якість життя людей.

 

ФІЗИКА. Виявлено бозон Хіггса або "частинка Бога»

У липні 2012 році відбулося відкриття, заради якого було витрачено 6 млрд. Доларів, вкладені в будівництво Великого адронного колайдера (CERN) поблизу Женеви. Вчені виявили т.зв. «Частку Бога», існування якої було передбачене ще в 60-х роках британським фізиком Пітером Хіггсом.
ця теорія є продовженням класичної квантової механіки, однак якісно змінює погляд на картину мікросвіту і Всесвіту в цілому

 ТЕХНОЛОГІЇ. Автопілот для автомобіля

Автопілот для автомобіля

У вересні 2017 року Audi оголосила, що випустила перший у світі автономний автомобіль "третього рівня".
Це означає, що ноги, руки і очі людини не потрібні для управління машиною.
Седан A8 може пересуватися повністю автономно. Людина йому потрібен тільки в разі поганої погоди або відсутності дорожньої розмітки.
Для порівняння: водії Tesla з функцією Autopilot повинні бути готові в будь-який момент взяти керування автомобілем у свої руки, тому їм рекомендується постійно стежити за дорогою.

 

Дегтяренко Діана, студентка ЗНУ